Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

My všichni ze Štursovky

U nás na Štursovce se za sebe nestydíme a rádi se vám představíme přesně takoví, jací jsme. Pojďte nás lépe poznat a udělejte si obrázek sami!

Vedení

Ladislav Pochyla

ředitel školy

Pokud chcete vědět jaký jsem, prostě zaťukejte na ředitelnu a pojďte se mnou hodit řeč. Jste všichni vítáni (a možná vám dovolím si se mnou i udělat selfie). :)

Více o mně…

Sylva Guziková Sedláčková

zástupce ředitele pro teoretickou výuku, statutární zástupce

V kanceláři jsem zavalená papíry a můj stůl vypadá jako po výbuchu, ale přesto se v tom chaosu docela dobře orientuju. Občas teda popadnu místo anglické učebnice čítanku do češtiny, ale nakonec usoudím, že se tak moc nestalo a anglinu odučím hravě i bez knížky. :)

Více o mně…

Alexandra Herbriková

zástupce ředitele pro praktickou výuku

Není mě moc vidět, ale je mě dobře slyšet. Po ránu na mě moc nemluvte, rozjezd mám totiž trochu pomalejší. Pak se ale rozhýbu a jsem k nezastavení. Nemusíte se mě ale bát, i když působím přísně, jsem celkem v pohodě.

Více o mně…

Učitelé teorie

Jan Baše

učitel

Nejraději mám hodiny, na kterých se mohu potkat s lidmi, kteří jsou ochotni se vzájemně podpořit. A to
nejen v růstu fyzickém, ale především v tom osobním. Mají smysl pro humor, ale také pro pravidla. Únava
na konci hodiny a nekontrolovaný úsměv způsobený vyplavenými endorfiny je pro mě skvělou zpětnou
vazbou. Nezáleží na tom, kolik metrů uběhneš, zvedneš závaží nebo vstřelíš gólů, ale na radosti, kterou si z
toho všeho odneseš.

Více o mně…

Denisa Biernat Gatěková

učitelka

Kdo ze studentů plave trochu v angličtině nebo právu, nebojte se – nepotopím vás, ale
poplaveme spolu. Plavání je totiž jeden z mých nejoblíbenějších sportů. :) Kromě toho jsem
velkou milovnicí zvířat a moc ráda cestuji – docela dobrá kombinace, ne?

Více o mně…

Rita Dlabalová

učitelka

Jsem životní optimistka, ale studenti se snaží udělat ze mě pesimistku. To se jim ale nedaří. :) Jsem totiž ve znamení Blíženců, proto mám pochopení pro lidské slabosti, občasné úlety a skoro všechny pomatenosti náctiletých. Zabrousíme do dějin umění a vezmu vás i na výstavy do muzeí a galerií.

Více o mně…

Zdenka Doleželová

učitelka

Tak moc miluju němčinu, že pořádám zájezdy do Vídně, abych si mohla trochu „zašprechtit“. :) Kromě Rakouska, kam vezmu i vás, se můžeme potkat taky ve škole při češtině, kdy rozebírám texty jako o život. Pokud se chcete naučit tvrdé i měkké i/y, tak se na vás těším.

Více o mně…

Olga Hrabalová

učitelka

Potkávám se hlavně s děckama z gastro oborů, kde společně válčíme v odborných předmětech. Kdo se chce naučit spoustu nových receptů, získat povědomí o moderních trendech v gastronomii, zvolil si „Štursovku“ správně. U zkoušek vám pomůžu, ale učit se prostě musíte. :)

Více o mně…

Veronika Jurníková

učitelka

Angličtina? Němčina? Kterou řeč teď vlastně vyučuji?...I to se občas stává, když překročím práh třídy. Ale žádný strach. Nejsem žádný postrach. A nějakou společnou řeč spolu vždy najdeme. Těším se na setkání s vámi.

Více o mně…

Miroslava Konečná

učitelka

Vlasy, vlasy a pro změnu opět vlasy- ve všech barvách i délkách. Pokud chcete být kadeřníkem, pak mě budete potkávat téměř každý den. Naučím vás nejen barevnou typologii, ale doporučím i vhodný účes pro každý tvar obličej. Aby toho nebylo málo, tak přidám ještě něco z výtvarky. :)

Více o mně…

Dana Kopecká

učitelka

V cukrařině se vyznám a naučím vás hodně technologických postupů. Třeba jak udělat těsto, aby se nelepilo, vytvořit fondán, aby byl vláčný. A protože k výrobě potřebujete i stroje a různá další zařízení, naučím vás, jak s nimi zacházet, aby vám dobře sloužily.

Více o mně…

Martin Metelka

učitel

Jsem pověstný svým specifickým humorem, který ale ne každý pochopí. Takže na sobě pracuju, aby náhodou někdo moje vtipy blbě nepochopil a neurazil se. Jsem ve škole nejvyšší a paradoxně mám kabinet s nejnižšími dveřmi, takže občas chodím do hodin matiky s odřenou hlavou.

Více o mně…

Petra Moťková

učitelka

Technologie - žádná věda, bez potravin žít se nedá. Stolování – krásná činnost, stačí ti jen krásná místnost. Učit se však musím trošičku, ať z toho nemám v hlavě kašičku.

Více o mně…

Mojmír Možný

učitel

Moc toho nenamluvím, ale když už něco řeknu, tak to stojí za to. Často se vrtám v nějakém mechanismu nebo stroji. Do sluchátek si zásadně pouštím tvrdší muziku. Většinu z vás potkám při výuce počítačů. Kdo má rád dobrou muziku, nemusel by propadnout z fyziky, kterou taky učím. :) Vždyť je to jen pár zákonů a vzorečků.

Více o mně…

Anna Novotná

učitelka

Kyslík, dusík, uhlík, vodík - tak to určitě znáte. Přidáme ještě pár dalších značek a nějaké chemické vzorce a chemii zvládnete. Potkáme se taky v dalších odborných předmětech a výuku si můžeme zpříjemnit i nějakou zajímavou exkurzí. Což takhle výlet do Prahy do Muzea čokolády?

Více o mně…

Eva Osinová

učitelka

„Člověk by měl o všem vědět něco a o něčem všechno,“ řekl Karel Čapek. Pojďme se spolu projít
zákoutími češtiny. Nemusíte vědět všechno, ale to „něco“ by mělo stát za to. Třeba zjistíte, že knihy
jsou fajn a čeština je krásná. Vynasnažím se, aby vás moje hodiny bavily, i kdyby mě to mělo stát
život. :)

Více o mně…

Jaroslav Petera

Žiju angličtinou a společně to nějak dáme. Jsem docela trpělivý, mluvnici vysvětlím i třikrát, ale slovíčka se musíte naučit sami. Po večerech mi v hlavě šrotují překlady a písemky, které vymýšlím tak, abyste nepropadli a udělali závěrky i maturitu. :)

Více o mně…

Stanislava Pléhová

učitelka

Chcete poznat rozdíl mezi vařením a dušením? Co takhle dát si špenát na několik způsobů? Pokud máte zájem, tak to v hodinách budeme probírat. Doma se pak můžete pochlubit a uvařit třeba nedělní oběd, to budou vaši koukat, jak mají šikovného potomka. :)

Více o mně…

Lucie Macková

učitelka

Řemeslo se prý naučí každý, umění nikdo. Zatímco se budete učit řemeslu, já vám pomůžu pochopit
umění literatury a českého jazyka. Někdy se moc rozjedu a můj výklad působí zmateně. Nenechte se
zmást! Ve skutečnosti se jedná o velmi promyšlený celek se zcela logickou strukturou.

Více o mně…

Lenka Ptáčková

učitelka

Chcete cestovat, poznávat cizí kraje? Pak byste se měli domluvit, ne používat pouze ruce a nohy:). Budeme spolu konverzovat v angličtině, vy budete asi dělat chyby, no a já vás budu opravovat. Chyby dělá každý, ale když vidím snahu, nikoho nepotopím. :)

Více o mně…

Vladislava Řihošková

učitelka

Ve škole bývám dost brzo, protože nemůžu dospat, jak moc se na vás těším. Zorganizuju pro vás všechny možné i nemožné akce. :) Můžeme jet do Prahy, Terezína, Mauthausenu. Vypadám trochu důležitě, ale obavy mít nemusíte, poradím i v těžkých chvílích. Určitě najdeme společnou řeč.

Více o mně…

Iveta Smolková

učitelka

Ráda vás provedu nástrahami matematiky, ekonomiky, účetnictví nebo tělesné výchovy. Moje motto: Chaos není náhoda  

Více o mně…

Libuše Suchánková

učitelka

Všechno, co hýří barvami, je prostě nádherné. V černé mě ale neuvidíte. Naučím vás kreslit, malovat, krásně psát. Probereme i něco z ekonomiky a podnikání, ať se v životě neztratíte. :) K závěrkám vás připravím, stresovat vás nebudu, ale máknout musíte.

Více o mně…

Svatava Svobodová

učitelka

Chcete psát na počítači jako blesk? Já vás to naučím, budete potřebovat pouze hbité prsty a počítač. Přesnost a rychlost společně nacvičíme. Když budete šikovní, získáte i Certifikát, který se vám bude v životě hodit. Těším se na vás také v hodinách dějepisu, kdy to vezmeme letem světem od pravěku až po současnost.

Více o mně…

Dagmar Válková

učitelka

Moje motto: "Matematika je jemná a citlivá dohoda o tom, že dvě a dvě jsou čtyři." A to vám napovídá, že se budeme potkávat v matematice (ale i v tělocviku). Ráda vám poradím i v oblasti výchovného a kariérového poradenství.

Více o mně…

Jana Velacká

učitelka

Je mi jasné, že jste na školu přišli hlavně se vyučit v nějakém oboru. Nebudu vás moc trápit, ale „zadarmo ani kuře nehrabe.“ Proto by bylo fajn trochu naslouchat a ukázat nějakou snahu. Nakonec znát pravopis není úplně k zahození a třeba zjistíte, že osudy literárních i historických postav nebo příběhy skutečné či vymyšlené jsou stejně tak zajímavé jako v seriálech na Netflixu.

Více o mně…

Učitelé odborného výcviku

Tomáš Bahounek

UOV

Namíchám vám takový koktejl, že budete chtít chodit do školy i o víkendech. Zařizuju barmanské a baristické kurzy. Starám se hlavně o číšníky, ze kterých se snažím vymáčknout to nejlepší. Chci, aby se stali špičkami ve svém oboru.

Více o mně…

Dagmar Burešová

UOV

Ve škole mě nehledejte, ale v hotelu Hesperia, tam se zajímejte! Hotel je to veliký, neztratíš se ani ty! Vaří se tam dobroty, přijď ochutnat taky ty! :)

Více o mně…

Kristýna Zecha Dratvová

UOV

Jsem pověstná smyslem pro detail, ale nebojte, občas mi i něco unikne. :) Budeme se spolu potkávat v aranžérských učebnách nebo vás budu doprovázet na odloučená pracoviště. Určitě navštívíme i spoustu
zajímavých výstav. Mám pochopení pro období, kdy má mozek volno a emoce dělají přesčasy. :)

Více o mně…

Věra Fajtová

UOV

Co vás naučím? Ukážu vám, jak přenést teorii do praxe. Těším se na všechny šikovné žáky, které chtějí umět stříhat, barvit, melírovat. Jsem tu proto, abych vás něco naučila a ne proto, abyste mě měli rádi, ale když se povede obojí, tak to bude super. Prostě vás naučím vytvořit krásné účesy, se kterými uděláte parádu nejen vy, ale i vaši budoucí zákazníci.

Více o mně…

Blanka Hronová

UOV

Ta vůně, která se line ve škole v přízemí, je od nás, cukrářek. Pracoviště máme nově vybavené a pečeme super dorty, koláčky i zákusky. Pokud chcete, naučím vás to taky. Vaše výrobky se třeba jednou objeví v televizi a možná budete péct božské dorty jako od Markéty. :)

Více o mně…

Lada Jašková

VUOV

Princezna Lada se zlatou hvězdou určitě nejsem, ale nabízím všem šikovným studentům dobrou praxi na našich smluvních pracovištích. Bát se nemusíte. My vás vařit, obsluhovat, péct, prodávat, upravovat vlasy prostě naučíme. Žádný učený z nebe nespadl, ale vyučený může být každý.

Více o mně…

Martina Kalinová

UOV

Kdo by mne mohl znát lépe, než ti, kteří každé ráno oblékají stejný pracovní mundúr jako já? Proto jsem oslovila žáky a nechala na nich, co o mě řeknou: „ Naše mistrová má srdíčko na správném místě. Dokáže naslouchat a vždy pomůže, proto ji máme rádi“. Co dodat? Snad jen, že kávu piju pro jejich bezpečnost. :)

Více o mně…

Miroslava Kolářová

UOV

Nestarám se pouze o studenty, ale taky o dospělé, kteří si chtějí udělat zkoušky profesní kvalifikace. Po ránu moc nestíhám a make up si dodělávám až ve škole, pokud nezapomenu „malovátka“ doma. Nejraději se stříhám sama a umím to docela dobře, kdo chce, taky ho to naučím. :)

Více o mně…

Milan Kouřil

UOV

Zkušeností mám plno a velmi rád je předám všem, kteří budou mít zájem.  Takže se na všechny kuchaře moc těším a společně to zvládneme. Možná se vám jednou povede vařit třeba na Novém Zélandu nebo zámořských lodích tak, jako se to povedlo mně. Moje rada – běžte do toho naplno hned od začátku. :)

Více o mně…

Hana Kovářová

UOV

Ráda se směji, i když je svět kolem nás někdy k pláči. Přesto si myslím, že smích i slzy jsou nejpůsobivějším projevem dobré výuky. Dejte mi do rukou nůžky, barvu a  hřeben a naučím vás poctivé řemeslo. Až v něm předčíte i mě, bude pravý čas vyletět ze školy. Dříve to raději nezkoušejte.

Více o mně…

David Kušnier

UOV

Pokud se na něco těšíte, tak ani budík ráno nepotřebujete. Aby se z vás stali „cool“ kuchaři, nepotřebujete kérku. „Cool“ dnes znamená, že máte práci, která vás baví a které rozumíte. A já si chci dokázat, že vás vařit naučím. :) A kdyby to nestačilo, tak přidám i kurzy studené kuchyně. :)

Více o mně…

Marie Matušková

UOV

Do školy jezdím na kole, někdy vezmu zavděk i koloběžkou. Musím totiž spálit přebytečné kalorie, které neustále doplňuji při ochutnávání dortů a zákusků. I vás uvedu vás do tajů cukrařiny a výborné dezerty budeme společně připravovat v naší nově vybavené provozovně přímo ve škole. :)

Více o mně…

Lucie Mravcová

UOV

,,Nejvýznamnějším uměním učitele je probouzet v žácích radost, tvořivost a poznávat“. (Albert
Einstein)

My se spolu budeme na praxi smát, tvořit, poznávat, ale i makat. :)

Více o mně…

Martina Oborná

UOV

Řídím se heslem „Na každém průšvihu lze najít něco pozitivního“. Tím nechci říct, že máte dělat jeden průšvih za druhým, ale pokud se vám zrovna nepovede nejlépe a něco „vyoslíte“, je vždy lepší říct pravdu - a to hned. Nesnáším totiž lhaní a podvody. Taky moc nemusím zimu, proto cestuji jenom po teplých krajích a šnorchl mám vždy po ruce. :)

Více o mně…

Martina Hlavačka Opálková

UOV

Empatie je moje dobrá kamarádka, proto se nebojte, přijít si za mnou pro pochopení. :) Pokud ke mně budete upřímní, féroví a budete se usmívat, dám Vám s radostí to samé. S úsměvem se totiž spolupracuje vždycky lépe. Na cukrárně si spolu osladíme život.

Více o mně…

Lenka Pohlídalová

UOV

Žádné vybavování, jdeme rovnou na věc. Stříháme, holíme, barvíme - nejlépe živými barvami, ty mám ráda nejen ve vlasech, ale i na oblečení. Sportovní styl a upravenost - to je moje parketa. A čemu věřím? Že cvik a hbitost získáte trénováním v našem kadeřnictví, kde se na vás těším.

Více o mně…

Helena Stejskalová

UOV

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, proto neučím žádné věci přitažené za vlasy. :) Na celostátních kadeřnických soutěžích jsme již nejednou vytvořili účes, za který by se nestyděla ani krásná antická Helena. Krásné účesy a střihy, které jsou v souladu s nejnovějšími  módními trendy, jsme schopni vykouzlit i v našem školním kadeřnictví.

Více o mně…

Lenka Špičková

UOV

Nevařím (pouze doma něco ukuchtím), neobsluhuju (pouze doma svou rodinu), peču (a to nejenom doma, ale hlavně v práci). Je teda jasné, že se starám o pekaře a cukráře, kterým pomáhám od úplných začátků až po závěrečné zkoušky. Se mnou zvládnete upéct skoro všechno. :)

Více o mně…

Naděžda Růžičková Tománková

UOV

Budeme spolu aranžovat od rána až do večera. :) Nebojte, do odpoledne to postačí. Budeme taky kreslit, špendlit, lepit, stříhat, modelovat. Kreativitě se meze nekladou. Kdo má nápady, určitě se zabaví. Tak se na vás těším a ty závěrky určitě dáte. :)

Více o mně…

Dana Urdová

UOV

Jsem malá a nenápadná, ale zdání klame. Umím být velmi rychlá a dost dobře mi to pálí. :) Mám čich na podvody a lhaní, to raději ani nezkoušejte. Ale vždy ocením snahu, pracovitost a kreativitu. Potkáme se na praxi, už se na vás těším. Poznávací znamení – krátké vlasy a malá postava. :)

Více o mně…

Radim Valenta

UOV

Když jsem se v 15 letech rozhodoval, čím budu, kuchařina na Štursovce byla jasná volba. :) Makal jsem v mnoha evropských zemích, pak jsem začal předávat své zkušenosti žákům ze Štursovky v NH hotelu. Nejlepší absolventi se stali součástí našeho týmu. Jestli máte chuť vařit, přijďte mezi nás.

Více o mně…

Klára Vymazalová

UOV

Chceš jednou pracovat v luxusní restauraci se špičkami v oboru gastronomie? Pokud budeš mít
zájem, pomůžu ti. Setkáš se zajímavými lidmi, naučíš se novým věcem. Věřím, že moderní zážitkovou
gastronomii si zamiluješ stejně jako já.

Více o mně…

Studenti a absolventi

Natálie Miškovská

student

Máma má kadeřnictví, takže hádejte co studuji. :) Teď stříhám s mamkou a brzy po ní kadeřnictví převezmu (pokud mi ho teda nechá). :) Mimo to si ještě dodělávám maturitu, co kdyby mě jednoho dne stříhání přestalo bavit. :) Každopádně mamka je na mě pyšná, nemusí mě prakticky nic vysvětlovat, všechno jsem se naučila ve škole – na Štursovce.

Více o mně…

Petr Čuky

absolvent

Vaření mě baví, pořád zkouším nové recepty a hledám ideální kombinace chutí a vůní. Kromě toho  rozjíždím i kariéru rappera. Píšu si vlastní texty a mám svůj Youtube kanál (tak se mrkni, co všechno se mi honí hlavou a o čem vlastně zpívám). Na Štursovku nedám dopustit, kantoři super, atmosféra taky. :)

Více o mně…

Natálie Dreslerová

student

Jsem kadeřnice, ale víc než lidské vlasy mě baví stříhat pejsky. Sním o vlastním psím salónu a doufám, že se mi to podaří. Kdyby ne, tak lidi ostříhám taky, ostatně mám na to výučňák. :)

Více o mně…

Jakub Březina

absolvent

Nikdo mi nezaplatil, abych tady vystavoval svůj ksicht. Naopak jsem velmi rád, že můžu prezentovat Štursovku, díky které jsem se stal dost dobrým kuchařem. Makám v Rakousku v Alpách a v hotelu připravuju předkrmy, hlavní chody, snídaně i večeře. Dost slušně mě to živí, nestěžuju si. :)

Více o mně…

Hana Maksantová

absolvent

Nestačil mi výučňák, udělala jsem si i dvě maturity – aby toho nebylo málo. :) Dneska mám vlastní kadeřnictví v Seničce a občas jezdím ještě vypomáhat kámošce se stříháním a barvením do Bohuňovic. Tak se někdy stavte, udělám vám super účes. :)

Více o mně…

Antonín Gulaša

student

Jsem vyučený kuchař, ale zjistil jsem, že to není pro mě to pravé ořechové. Takže nyní pokračuju na nástavbě, abych měl maturitu a uvidíme, kam mě vítr zavane. Momentálně mě hodně baví focení a natáčení na poloprofesionální úrovni a vypadá to, že bych se tím mohl do budoucna i živit. Moje první pracovní reference je Štursovka – společně s mým spolužákem Marou jsme natáčeli několik promo videí, fotili portrétové fotografie kantorů a další.

Více o mně…

Adéla Svobodová

student

Jsem sice vyučená kadeřnice, ale teď si dodělávám ještě maturitu, abych mohla místo stříhání vlasů bojovat za Českou republiku ve válce. Ano, chci být vojačkou. Malá změna plánu, ale mamku ráda ve volném čase kdykoliv ostříhám a kolegy vojáky strojkem vezmu taky. :) Však mě to na praxi na Štursovce velmi dobře naučili.

Více o mně…

Tomáš Filgas

student

Na Štursovku mě nikdo nenutil, vybral jsem si sám školu i obor. Jednou chci být špičkovým kadeřníkem a doufám, že se mi to podaří. Mám v plánu zakotvit v Praze a vybudovat si svůj salon. Pokud by to náhodou neklaplo, nevadí, Štursovka mě totiž pro život vybavila skvěle, určitě se ve světě neztratím. :)

Více o mně…

Libor Jančík

absolvent

Vaření mě šíleně baví, vařím vždy a všude, třeba i dvakrát na Kypru, kam jsem vycestoval díky programu Erasmus+. Protože jsem do přípravy jídel fakt blázen, absolvoval jsem i soutěž mladých kuchařů KU YOUNG CHEF 2019 a postoupil do finále společně se svým kámošem Martinem. Za své úspěchy vděčím i Štursovce, kantoři mě totiž na profesní dráhu připravili skvěle. :)

Více o mně…

Martin Rožek

student

Kuchtění a příprava neobvyklých pokrmů mě prostě baví. Na Štursovce jsem se našel a s vybraným oborem jsem spokojený. Kantoři mě dostrkali i do různých soutěží, kde sklízím úspěchy. To ale zdaleka není všechno, povedlo se například osobně poznat rakouského prezidenta Van Der Ballena a jeho ženu v Hofburgu. Zapojil jsem se totiž  do projektu Euroučeň a společně s dalšími zahraničními studenty jsme vycestovali do rakouské metropole. Štursovka = jasná volba. :)

Více o mně…

Jaroslav Holík

student

Doma mám několik sad nožů, které si pečlivě střežím a nikomu je nepůjčuju. Vaření mě chytlo, myslím si, že jsem docela dobrý a mám chuť se pořád zlepšovat - nejen na praxi v NH hotelu, ale i během zahraničních stáží, které Štursovka pořádá. Byl jsem na Kypru, na Maltě a chystám se do Finska. Po škole budu určitě vařit a možná se jednou dočkám i nějaké té hvězdy, třeba michelinské - jo, ta by se mi líbila. :)

Více o mně…

Marek Zabloudil

student

Jsem vyučený kuchař, ale dodělávám si ještě maturitu. Společně s Tondou jsme blázni do focení, natáčení, takže fotky, na které se díváte, jsem s největší pravděpodobností dělal já. :)

Více o mně…