Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Nestačí nám Štursovka, jezdíme i do Košic :)

13.02.2020

Na konci října se kuchaři, číšníci a cukráři vrátili z Kypru a v lednu se skupina žáků kadeřnických oborů vydala na další stáž v programu Erasmus+, tentokráte do Košic. Nevrátili se sice opálení, ale zážitků si přivezli „neúrekom“. Pro ty, kteří slovensky nerozumí, slovo v uvozovkách znamená hodně. :)

Na praxi, kterou vykonávali ve Vogue Academy, se zaměřili především na barber střihy, dámské účesy a barevné úpravy vlasů. Kromě praktických činností měli zařízené i workshopy a semináře, které byly realizovány ve spolupráci s firmou L´Oréal. Studenti měli jedinečnou možnost vyzkoušet si diagnostiku vlasů a vlasové pokožky díky kameře od Kérastase, seznámili se s novou profesionální řadou Botanea.  Aby toho nebylo málo, uspořádali společně se slovenskými studenty přehlídku dámských účesů. Když si chtěli trochu odpočinout, vypravili se do kosmetického salonu, kde jim pěkně promasírovali ksichtíčky  a aplikovali pleťové masky. A to se líbilo především dámám.

Ve volném čase se vypravili na výlety, navštívili hrad, zoologickou zahradu. A když už jim Košice a okolí nestačilo, vydali se do Vysokých Tater na Štrbské pleso. Tam si užili nádherné slunečné (i když trochu mrazivé) počasí.

Studenti a učitelky se vrátili nadšení, se stáží i připraveným programem byli velmi spokojeni. My jim teď jejich elán tak trochu závidíme, ale třeba pojedeme za rok i my.

Galerie