Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Což takhle dát si … malinové větrníky?

07.06.2024

Pokud máte chuť na větrníky s malinovou nebo pistáciovou náplní, musíte vyjet na Slovensko, třeba do Námestova. Tam se uskutečnila poslední žákovská mobilita z výzvy 2023 v programu Erasmus+.

Cukrářky a prodavači pracovali na smluvních pracovištích partnerské školy. Holky se učily připravovat odpalované těsto, ze kterého zhotovovaly zákusky - větrníky, věnečky.  Byly překvapené, jaké náplně se používají do zmíněných zákusků – na rozdíl od nás jsou na Slovensku běžné pistáciové, malinové krémy, které jsou super.  Praxe v cukrárně Gerek se studentkám moc líbila, ocenily praxi, vstřícnost majitele, který jim mimo jiné povykládal o historii cukrárny, proč a jak vznikla, jaké má majitel plány a kdo po něm jednou výrobnu převezme. Holky rovněž upekly dorty, které si samy nazdobily podle svých návrhů. Měly možnost si vyzkoušet i modelování, vytvářely různé figurky, zvířátka, lístečky a květinky.

Další žáci byli z prodavačského oboru a vykonávali praxi v prodejně Coop. Obsluhovali zákazníky, balili zboží (používali různé techniky a obalové materiály), navštívili velkosklad, vyzkoušeli si přejímku zboží. Ocenili vratné plastové lahve a plechovky, poprvé si vyzkoušeli práci s elektronickými cenovkami. K pracovním činnostem patřilo i doplňování zboží, v pultovém prodeji pak komunikace se zákazníky.

Ve volném čase měli připravený program, navštívili Rio de Klin, kde se nachází nejvyšší socha na Slovensku, socha Ježíše Krista. Všichni si užívali termálních koupelí v Meander Parku Oravice, protože počasí jim pravda moc nepřálo a ohřát se prostě potřebovali. :) Nezanedbali ani sportovní aktivity – paní Suchánková jim uspořádala bowlingový turnaj s řádným oceněním. :)

Paní učitelka Kopecká se věnovala svým pracovním aktivitám, stínovala výuku odborného výcviku, zaměřila se na vhodné motivační metody, zajímala se o přípravu žáků k závěrečným zkouškám.

Všichni účastníci se vrátili spokojení a my jim přejeme úspěchy v jejich další nejen profesní kariéře. 

 

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie