Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Učíme se v Košicích

26.02.2024

Na přelomu ledna a února se skupinka 4 kadeřnic vypravila se 2 učitelkami do slovenských Košic v rámci programu Erasmus+. Holky se zdokonalovaly v praktických dovednostech – barvily, tónovaly a zkrášlovaly hlavy slovenských zákaznic. Získaly i nové vědomosti, hodně si pochvalovaly odborné školení a workshop izraelské firmy MonPlatin, kterého se účastnily společně se slovenskými studenty. Ocenily i návštěvu a prohlídku barber shopu Ondis, jehož majitelem je bývalý absolvent košické školy.

Ve volném čase poznávaly krásy Košic, navštívily zoologickou zahradu, ledové městečko na Hrebienku a „cpaly“ se haluškama. Oblíbenou restaurací byla restaurace Vincent ve stylu Vinceta van Gogha.  Halušky nejsou zrovna dietní, tak aby moc nepřibraly, věnovaly se i sportovním aktivitám – bowling je bavil hodně. :)

Po návratu se holky pochlubily 3. cenou, kterou získaly ve školní soutěži, kde se utkaly s košickými studenty a soutěžily, kdo vytvoří nejlepší dámskou foukanou. Naše holky se snažily a jejich výtvor byl náležitě oceněn.

Paní učitelka D. Urdová stínovala práci slovenských kolegyň, diskutovala vhodné motivační metody, zajímala se o přípravu žáků k závěrečným zkouškám, ocenila vstřícný přístup košických učitelů. Paní učitelka V. Fajtová měla perfektně připravený volnočasový program pro všechny naše šikovné stážistky.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy. Víme, že se holkám moc vracet nechtělo, ale doufáme, že už si zase zvykly na školní režim a udělají zdárně závěrečné zkoušky, u kterých jim budeme držet palce.

Nezbývá než vypravit další žáky na stáže – v letošním školním roce to bude ještě Bratislava, Prievidza a Námestovo.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie