Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Učitelé v roli žáků

31.08.2023

Jak se cítí kantor v pozici žáka? Někdy dobře, jindy blbě. Jak to víme? Jednoduše. Někteří učitelé ze Štursovky si to totiž vyzkoušeli během letních prázdnin, kdy vycestovali na Maltu a do Německa v rámci programu Erasmus+. Učitelé se účastnili jazykových kurzů, ve kterých se zdokonalovali v cizojazyčných dovednostech. Komunikovali v angličtině, němčině, rozšířili si slovní zásobu,  „promrskali“ gramatiku, navázali kontakty s dalšími studenty z různých zemí a sledovali veškeré dění v různých destinacích.

Ve volném čase se účastnili mimoškolních aktivit, poznávali místní pamětihodnosti, zajímali se o místní gastronomii, ochutnali speciality tamních kuchyní. Malta nabízí nepřeberné množství kurzů v různých jazykových školách. Odměnou a příjemným bonusem po výuce (která probíhala každý den od pondělí do pátku) bylo slunce, moře, pláž – co více si tedy přát…

I v Berlíně bylo hezky, ale moře tam fakt není. Nicméně památky, muzea, výstavy, parky lákaly k návštěvám nejen turisty, ale i naši paní učitelku, která v hlavním městě Německa strávila nezapomenutelné 2 týdny.

Všichni účastníci se vrátili ve zdraví zpátky, jsou plni elánu a těší se, jak své poznatky předají žákům.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie