Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Zahraniční studenti na Štursovce

12.05.2023

Štursovka je zapojena do programu Erasmus+, vysílá studenty a učitele na zahraniční stáže a současně přijímá naše zahraniční partnery. V loňském roce jsme rozšířili spolupráci o další zahraniční subjekty – střední školy v Paralimni a Pafosu, proto je letošní školní rok poměrně náročný. Na podzim k nám přijela skupina slovenských studentek ze střední školy v Lipanech. Holky se věnovaly účesové tvorbě. Na jaře jsme hostili další skupiny zahraničních partnerů. Vystřídaly se u nás 4 skupiny kyperských studentů různých oborů – kuchaři, číšníci, servírky a kadeřníci. Kadeřníci z Nicosie pracovali ve školním kadeřnictví, kuchaři a číšníci se učili v hotelech NH, Clarion.

Aby toho nebylo málo – zavítali k nám i studenti z Košic a Námestova. Košické kadeřnice si užívaly praxi ve školním kadeřnictví, studenti z Námestova pracovali na smluvních pracovištích školy – Albert, NH a Clarion. Cukráři z Námestova pracovali společně s našimi žáky v cukrářské výrobně a dílně v prostorách školy.

Jsme rádi, že se naše síť zahraničních partnerů neustále rozrůstá. Praxe zahraničních studentů je přínosná i pro naše studenty a učitele. Navzájem se motivují, zdokonalují se v komunikaci, navazují nová přátelství. Těšíme se na další spolupráci a všem, kteří chtějí vycestovat, přejeme úspěšné stáže.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie