Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Velká jízda v Košicích

12.04.2023

Naše šikovné kadeřnice z prvního ročníku navštívily taky šikovné kadeřnice v Košicích. Aby jim nebylo smutno, vzaly si s sebou i dvě učitelky. :)

Všichni zúčastnění absolvovali 14 denní stáž v rámci programu Erasmus+, do kterého je naše škola zapojena.

Holky pracovaly společně se slovenskými studentkami na pracovišti partnerské školy. Umývaly vlasy, věnovaly se masážím, učily se, jak správně regenerovat vlasy a vlasovou pokožku. Vyzkoušely si práci s přístrojem wellapor (ten viděly poprvé), který je určený k napařování a používá se při hloubkové regeneraci. Trochu zápasily se správným zatočením turbanu, ale po 2 týdnech usilovné práce, to zvládly na jedničku. :)

Košická škola pro naše stážisty uspořádala i odborné semináře na témata – Střih a barva, Barber střihy a péče, Přírodní vlasová kosmetika.

K největším zážitkům patřila bezesporu i mezinárodní soutěž ve Spišské Nové Vsi, kam se holky jely podívat a povzbuzovat své slovenské protějšky. Navštívily taky Štrbské Pleso, kostel sv. Alžběty a dneska hravě vyjmenují veškeré košické pamětihodnosti, beauty salony a nákupní centra. :)

Paní Miroslava Konečná a Helena Stejskalová se během stínování zaměřily na metody výuky v odborném výcviku i teorii. Konzultovaly se slovenskými kolegyněmi přípravu žáků k závěrečným zkouškám, velmi ocenily pouze 2 části ZZ – a to ústní a praktickou.  Zajímaly se o beauty obory, ke kterým patří kosmetička, kadeřnice, vizážistka. V košické škole připravují i nový tříletý učební obor beauty pracovník. Při jedné podvečerní procházce potkaly i paní prezidentku Zuzanu Čaputovou, takže je jasné, že toto setkání jim trochu závidíme.

Všichni si odnesli skvělé zážitky a byli spokojení. Stáž byla hodnocena kladně; ubytování skvělé, atmosféra výborná, pracovní program suprový. Jediné, co se holkám moc nelíbilo, byly halušky – a přitom je to tak skvělé jídlo. :) Mrkněte se na fotky a mimo jiné uvidíte, jak jim hamburgery šmakovaly.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie