Prodloužení léta na Kypru

07.11.2022

Žáci a učitelé ze Štursovky nelenili, zabalili kufry a odcestovali za sluncem do kyperské Larnaky a Nicosie. Účastnili se programu Erasmus+, díky kterému spojili příjemné s užitečným. Vyhřívali se na slunci, ochutnávali místní gastronomické speciality, koupali se v moři, užívali si výlet na lodi kolem pobřeží a nezapomněli oslavit Verčiny narozeniny. :) Nicméně na Kypr vycestovali zejména proto, aby se zdokonalili v angličtině, získali nové odborné znalosti a praktické dovednosti, zlepšili uplatnitelnost na trhu práce, poznali způsoby vzdělávání v cizině.

Kuchaři se učili připravovat pokrmy kyperské kuchyně, servírky a číšníci obsluhovali hosty, cukrářka se zaměřila na přípravu sladkých moučníků a slaného pečiva. Aranžérka pracovala v módním butiku, ve kterém aranžovala zboží a spolupracovala s módním stylistou. Ani kadeřnice se nenudila, prováděla masáž vlasové pokožky, barvila a tónovala vlasy, komunikovala se zákazníky. Studenti nástavbového studia pracovali mimo jiné také na recepci, vlastně pracují pořád až do ledna 2023, protože se účastní dlouhodobé stáže, tak snad nám v lednu přivezou i trochu slunce. :)

Projektu se účastnili i učitelé, kteří stínovali výuku odborného výcviku, zaměřili se na zapojení žáků do výuky, hodnotili jejich aktivitu, diskutovali s učiteli partnerských škol o uplatnění absolventů, porovnávali odlišnosti školských systémů vzdělávaní na Kypru a v České republice.

První mobilitu ve výzvě 2022 máme zdárně za sebou a pomalu připravujeme další výjezdy našich žáků a učitelů. Doufáme, že i následující mobility proběhnou ke spokojenosti všech zúčastněných.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie