Vyhlásili jsme 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Bratislava – jasná volba

14.06.2022

A máme tady poslední stáž, která byla realizována v programu Erasmus+ z výzvy 2020. Osm šikovných kadeřnic pracovalo ve školním kadeřnictví partnerské školy v Bratislavě.

Holky se zdokonalovaly v praktických dovednostech, které souvisejí s kadeřnickým oborem. Vytvářely denní účesy, foukaly a natáčely vlasy, učily se zaplétat  rasta copánky. Novinkou byly i trendy pánské účesy v barber shopu.

Učitelka odborného výcviku Věrka Fajtová se společně s žáky zapojila do pracovních aktivit, kromě praxe v odborném výcviku prováděla i job shadowing v hodinách teoretické výuky.  Kladně hodnotila malý počet žáků ve skupině v odborném výcviku, což má pozitivní vliv na výuku, učitel se může žákům věnovat individuálně.

Paní Dana Urdová společně s p. Fajtovou vymýšlely pro holky zajímavý program; všichni navštívili bratislavské památky, užili si i výlet do Dunajské Stredy, nechali se zkrášlit v kosmetickém studiu a samozřejmě si nakoupili letní modely oblečení, které provětrali už v Bratislavě – počasí jim totiž opravdu přálo. Ke Slovensku neodmyslitelně patří halušky s brynzou a slaninou, ani tento gastronomický zážitek si nenechali ujít. A když už měli slovenské kuchyně dost, vyrazili na sushi.

Všichni účastníci se shodli, že stáž byla výborná;  získali praktické zkušenosti, našli si nové kamarády a jazyková bariéra nebyla takovým problémem jako u stážistů na Kypru.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy a doufáme, že i v následujících letech budou stáže stejně úspěšné.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie