Přehledné informace k zahájení školního roku 2023/2024 naleznete zde >>

Klára zabodovala

03.06.2022

Klára Sedláčková, studentka 1. ročníku nástavbového studia, se 31. května 2022 zúčastnila soutěže Carraro Baristo Světlá 22. Pořádající školou byla Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí.

Klárka, která makala nejenom ve škole, ale i o víkendech a ve svém volném čase, se na soutěž perfektně vyspala a v nabité konkurenci nakonec vyhrála.

Soutěžící připravovali 4 porce espressa, 4 porce cappuccina a jeden fancy drink na základě espressa. Vše museli stihnout do 15 minut. Soutěžní nápoje a kávy byly připravovány z kávy italské značky Carraro.
Kdo by si chtěl připravit vítězný drink Grepový sen, může se inspirovat. :) Nápoj se skládal z double esressa, grepového freshe, 2 střiků bitter orange, cascarového sirupu, vaječného bílku a perlivé vody Mattoni.

K vítězství Klárce gratulujeme a děkujeme učiteli odborného výcviku Tomáši Bahounkovi, který Klárku na soutěž výborně připravil. Ceníme si i podpory kavárny KAFE JAKO LUSK a pražírny KIKAFE a nesmíme zapomenout na cenné rady Jana Václavíčka, který spolupracoval s p. Bahounkem a Klárou.
Přejeme všem zúčastněným hodně dalších úspěchů v profesním životě a gratulujeme k vítězství.

Galerie