Vyhlásili jsme 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Máme rádi Slovensko

03.05.2022

Další žáci vyjeli na zahraniční stáže v  programu Erasmus+ a kromě získávání praktických dovedností poznávali krásy Slovenska.

V březnu vyjely kuchařky z 1. a 2. ročníku společně s doprovodným učitelem Davidem Kušnierem do Prievidze, kde se učily připravit brynzové halušky a slovenskou kapustnici. Nejvíc jim dala zabrat příprava těsta na halušky, holky musely pracovat velmi rychle, aby jim těsto neřídlo pod rukama, ale zvládly to všechny. :) Stážisté si mohli vyzkoušet i něco málo z pekařiny, poprvé dělali banketové pečivo a dařilo se jim.

Pan učitel odborného výcviku se o holky staral jako o vlastní a pomáhal jim nejen na praxi, ale zařizoval i super program. Společně navštívili zoologickou zahradu, byli na vyhlídce Čajka, absolvovali exkurzi v panském pivovaru a byli i na degustaci kávy. Nejvíc se jim líbila návštěva komplexu Meridiana, ve kterém kladou velký důraz na ochranu životního prostředí a ekologické chování a jednání.

 

Naše škola je velmi aktivní ve vyhledávání nových partnerů, navazuje kontakty i s dalšími subjekty na Slovensku, a spolupráci jsme tak rozšířili o další slovenské školy. Na konci března vycestovala další skupina žáků společně s paní Miroslavou Konečnou a Hanou Kovářovou na stáž do Lipan. Stáž byla určena pro kadeřnický obor a holky ze třetího ročníku jely omrknout, jak se dělají účesy u našich zahraničních sousedů.

Stáž byla hodnocena velmi kladně ze strany obou organizací. Holky si pochvalovaly přístup slovenské mentorky, líbila se jim práce ve dvojicích, kdy každá pracovala se slovenským studentem.  Kadeřnice měly zajištěný i workshop spojený s prezentací profesionálních vlasových produktů značky Schwarzkopf, navštívily kosmetický salon, využily i možnosti zacvičit si v posilovně, poznávaly okolí a krásnou přírodu. Nebyly by to holky, kdyby si nevyrazily i na nákupy a rozhodně si toho nepřivezly málo. :)

Obě dosud realizované slovenské stáže byly velmi úspěšné, žáci se vrátili spokojení a my můžeme chystat další zahraniční výjezdy. :)

 


Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie