Vyhlásili jsme 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Listopadový Kypr

20.04.2022

Covid ovlivnil nejen výuku ve školách, ale bohužel ztížil i podmínky cestování do zahraničí. Proto jsme museli posunout zahraniční stáže v programu Erasmus+ a na Kypr jsme vyjeli později, než jsme plánovali. Ale nakonec jsme si užili tepla a slané vody i v listopadu 2021.

Skupinu tvořili žáci gastronomických oborů, kadeřnice a aranžérka. Kuchaři a číšníci makali v hotelu Sun Hall, kde se střídali na směnách dle potřeby. Holky kadeřnice měly zajištěnou praxi v salonu Blondie´s a aranžérka se zdokonalovala v praktických dovednostech v provozovně Mondy. Nicméně jedna činnost byla pro všechny stážisty nová. Partnerská škola nás požádala o výpomoc v hotelu, jednalo se o úklid a přípravu pokojů pro nové hosty. Pracovat jako „hotel maid“ nebo“ cleaning lady“ vypadá na první pohled jako „leháro“, ale po pár hodinách zjistíte, že je to dost velká fuška.  Je třeba poděkovat všem stážistům, kteří si po praxi rozdělili směny a chodili pomáhat s úklidem, byť nemuseli. Vše zlé je nakonec k něčemu dobré, takový pořádek, jaký měli studenti na svých pokojích, jsme dlouho neviděli. :) Všichni si totiž uvědomili, jaká je to dřina, když váš binec musí někdo jiný dávat do pořádku.

Stáže se účastnily i dvě učitelky, které měly připravený program v partnerských školách, účastnily se stínování a praktických aktivit ve svých oborech – aranžérském a kadeřnickém.

Kromě praktických činností se všichni zapojili aktivně i do místního života, sportovali, odpočívali a užívali si na pláži, nakupovali a společně se bavili.

Doufáme, že na podzim se na Kypr znovu vrátíme a budeme si užívat nejen dobrot kyperské kuchyně, ale podnikneme i výlet na lodi kolem pobřeží Ayia Napy, který jsme museli kvůli covidovým opatřením oželet.

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Galerie