Štursovka opět hostí zahraniční studenty

By | Aktuality

V rámci programu Erasmus+ škola opět přivítala studenty z kyperských škol a současně i studenty ze slovenské školy v Košicích. Studenti pracovali ve školním kadeřnictví společně s našimi žáky. Vytvářeli účesy ze splétaných vlasů, barvili vlasy, dělali melíry. Další skupina pracovala v hotelu Clarion, v kuchyni připravovali nejen české, ale i tradiční kyperské pokrmy.

Po návratu domů uspořádali kyperští studenti český večer, sestavili dokonce menu v českém jazyce, a to je čeština pro cizince teda hodně složitá. 🙂

Stáže byly velmi dobře hodnoceny vysílajícími i přijímající organizací, vedení škol se proto domluvilo na další budoucí spolupráci i v následujících letech.

Junior Hair Show

By | Aktuality

Naši budoucí kadeřníci zabodovali na prestižní akci Junior Hair Show, která se konala 14. dubna 2019 v hotelu Hilton v Praze. Akce byla určena mladým talentovaným kadeřníkům středních odborných škol z celé České republiky. Cílem aktivity bylo především zatraktivnění kadeřnického řemesla. Iniciátorem projektu, který propojuje teorii s praxí, je Tomáš Kotlár – majitel Ateliéru Kotlár, který se mezi kadeřnickými špičkami pohybuje více než 20 let. Díky partnerství L´Oréal Professionel a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy měli naši žáci možnost předvést své umění.

Galavečerem prováděla Mahulena Bočanová, v publiku nechyběly Alice Bendová, Tereza Pergnerová nebo Kristýna Janáčková. O doprovodný program se postarala skupina Holki a nadějná zpěvačka Eliška Rusková.
Akce byla super, naši žáci byli nesmírně šikovní, jejich představení bylo jedním slovem prostě SKVOSTNÉ. Děkujeme všem zúčastněným a rovněž učitelce odborného výcviku p. H. Kovářové, která žáky výborně připravila. 🙂

Doufáme, že příští rok se opět zúčastníme a omrkneme další kreativní výtvory talentovaných žáků a profesionálních týmů.

Více info na:
http://www.atelierkotlar.cz/
https://www.super.cz/631656-po-narozeni-dcery-chtela-pergnerova-zdolat-jednu-dulezitou-metu-zustane-ale-jen-u-sneni.html

Štursovka zase boduje

By | Aktuality

Lucka Přikrylová, žákyně 3. ročníku kadeřnického oboru, získala krásné 3. místo v odborné soutěži během stáže v 100CZK kadeřnictví. Gratulujeme a přejeme jí nejen hodně úspěchů v kadeřnické branži a osobním životě, ale ať si užije taky krepovačku a produkty vlasové kosmetiky, které získala. Protože součástí ocenění je i voucher na odborné školení, doufáme, že Lucka vycestuje do Polska a seminář úspěšně zvládne. 🙂

MAUTHAUSEN – 30. 4. 2019

By | Aktuality

SRAZ: 5.45 na Tržnice plocha, ODJEZD: 6.00 hod

S sebou: platný OP, kartičku pojištěnce, svačinu, pohodlnou obuv, 4€ na vstupné, kapesné

Předpokládaný návrat cca ve 20hod.

Vladislava Řihošková | tel. 605 566 665

TEREZÍN 12. – 13. září 2019

By | Aktuality

Dvoudenní exkurze do koncentračního tábora Terezín. Náplní exkurze je program pro studenty, který připravuje vzdělávací středisko památníku Terezín (prohlídka ghetta Terezín, Malé pevnosti), beseda s pamětníkem. Ve večerních hodinách prohlídka podzemních chodeb v Terezíně.

Náklady na exkurzi: 1050,- (v ceně doprava, ubytování, 2x teplé jídlo, beseda s pamětníkem, prohlídka podzemí)

Více informací a přihlášku na exkurzi u Mgr. Vladislavy Řihoškové, kab.č. 22 (3. patro)

Třídní schůzky

By | Aktuality

Ředitelství školy oznamuje, že třídní schůzky za 3. čtvrtletí školního roku 2018/19 se konají dne 16. dubna 2019 v 16.30 hodin. Zasedání KRPŠ se koná ve 3. patře v učebně č. 4 v 16.00 hodin.

Kalibr Cup – Moulin Rouge

By | Uplynulé akce

Velká gratulace patří studentce 3. ročníku Barboře Morávkové, která obsadila krásné 5. místo ve finále celostátní kadeřnické soutěže Juniorský pohár Kalibr Cup. V letošním roce bylo soutěžní téma v účesové tvorbě inspirováno Francií – Moulin Rouge. Soutěž se konala v sobotu 16. 3.2019 v Praze.

Na úspěchu mají podíl učitelky odborného výcviku a rovněž šikovná studentka Martina Dokoupilová, která vytvořila naprosto dokonalý make up. Děkujeme a moc gratulujeme. 

Učíme se v Košicích

By | Uplynulé akce

V lednu 2019 se skupina žáků vypravila do slovenských Košic. V rámci projektu Barevná Evropa v programu Erasmus+ byly naplánovány dva běhy. Prvním během byla stáž na Kypru a druhým během byla právě zmiňovaná stáž pro studenty kadeřnických oborů v partnerské škole v Košicích.

Studentky pracovaly ve školním kadeřnictví, kde upravovaly vlasy do požadovaných účesů, zaměřily se na koktejlové a denní účesy. Učily se různé techniky foukání, natáčení a kulmování. Některé si zkoušely techniky zaplétání a splétání vlasů. Holky se vrátily nadšené, přivezly si nejen zážitky, ale i spoustu nových módních modelů a drobností.

Kromě nakupování navštívily taky zoologickou zahradu s komentovanou prohlídkou, vyrazily si odpočinout do wellness centra a zaplavaly si v místním bazénu. Společně taky oslavily narozeniny jedné ze stážistek.

Do projektu byly zapojeny i dvě učitelky, které měly vlastní pracovní program, pracovaly ve školním kadeřnictví, stínovaly aktivity v praktické i teoretické výuce, účastnily se společně s dalšími pedagogy slovenské školy seminářů ve Vogue Acadamy.

Velkým zážitkem byla pro všechny účastníky návštěva kadeřnického salonu, jehož majitelem je Lukáš Očenáš, který je několikanásobným mistrem Evropy a dvojnásobným mistrem světa v účesové tvorbě. Jeho salon opravdu nádherný, používaná kosmetika a služby jsou na špičkové úrovni.

Součástí programu byly i zmiňované semináře, z nichž největší úspěch zaznamenal seminář věnovaný diagnostice vlasů. Holky poprvé viděly mikrokameru Kerastese a mohly si ji vyzkoušet.

Stáž byla velmi dobře hodnocena oběma organizacemi i samotnými stážisty.

Na jaře 2019 přivítá naše škola slovenské studentky se svými učiteli, jejich pohostinnost jim tudíž můžeme oplatit. Doufáme, že česká kuchyně bude chutnat našim partnerům stejně, jako slovenské halušky chutnaly nám.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Jarní Vídeň

By | Aktuality

Zveme všechny zájemce o cestování na zájezd do Vídně, který se uskuteční v sobotu 27. dubna 2019.

Sraz účastníků 6.30 hodin (před hlavním vchodem do školy), odjezd v 6.40 hodin

Předpokládaný návrat kolem 20.00 – 21.00 hodin – opět před školu

Cena 450 Kč (v ceně je doprava a pojištění)

S sebou platný cestovní doklad (OP, pas), průkazka zdravotní pojišťovny, jídlo a pití na cestu

Program
– nákupní centrum G3 shopping Gerasdorf  (Primark)
– prohlídka pamětihodností rakouské metropole, rozchod v centru Vídně

Doprovod Z. Doleželová (dolezelova@stursovka.cz, 585 200 238), S. Sedláčková (sedlackova@stursovka.cz, 585 200 214, 774 707 432)

Přihlášky si vyzvedněte u p. Z. Doleželové (2. patro – kab. č. 29) nebo u p. S. Sedláčkové (1. patro – kab. ZŘ).

 

Těšíme se, že společně přivítáme jaro ve Vídni:).